Warning: Automatic translations may not be 100% accurate.
Show automatically-translated text
A telemedicina jövőtervei a védőnői gondozásban – Európa jövőjéért
11/02/2022 11:41
0 comments
Event report available
Milyen lesz a védőnői gondozás a jövőben? Hogyan lehet a védőnői ellátás hatékonyságát növelni, a telemedicina és digitális technológia új lehetőségeivel?
A védőnők szerep- és feladatváltozásai: milyen fejlesztési irányok lehetségesek a gondozásban, a prevencióban, a népegészségügyben? Hogyan készítsük fel a védőnőket és a családokat a digitális technológiák és a telemedicina használatára? Milyen tudásbeli, illetve motivációs és adatvédelmi szempontokat kell figyelembe venni a felkészülés során?
A védőnői gondozás alapvetően a családokkal való személyes foglalkozásra épül. Tervszerűen és részben a családok otthonában valósul meg, részben pedig a védőnői ellátást biztosító tanácsadó helyiségekben. A korszerű kommunikációs lehetőségekkel, illetve a világjárvány kényszerűsége miatt a védőnői szakterületeken is szükségessé vált a telemedicina használata és a digitális technológiák adta lehetőségek bevezetése a szűrővizsgálati módszerek közé. A védőnői ellátás akkor tud a tudomány és az egészségügy szakmai fejlődésének valamint a családok igényeinek megfelelően a leghatékonyabban teljesíteni, ha figyelembe veszi és felkészül ezekre az új lehetőségekre, szempontokra. A magyar védőnői szolgálat hungarikum, de Európában és világszerte példaértékű szervezettsége szakmai – tudományos felkészültsége, amellyel a családok egészségét szolgálja, a betegségeket jó hatékonysággal megelőzi, szinte teljeskörű átoltottságot tud elérni a hagyományos védőoltási rendszerben és elsővonalbeli tanácsadója a családok életmódváltozásának, lelki egészségük megőrzésének a közösségi egészségfejlesztésnek.
Event report
Mi volt a megvalósított rendezvény célja? A workshop célja: a telemedicina módszereinek védőnői szakterületre vonatkozó koncepciójának, módszereinek kidolgozásához áttekintő konzultáció lehetőségének biztosítása. A védőnői gondozás alapvetően a családokkal való személyes foglalkozásra épül, tervszerűen és részben a családok otthonában valósul meg, részben pedig a védőnői ellátást biztosító tanácsadó helyiségekben. A korszerű kommunikációs lehetőségekkel, illetve a világjárvány kényszerűsége miatt a védőnői szakterületeken is szükségessé vált a telemedicina használata és a digitális technológiák adta lehetőségek bevezetése a szűrővizsgálati módszerek közé. Hogyan történt a megvalósított rendezvény céljainak elérése? A telemedicinában már tapasztalatokkal rendelkező gyermekgyógyász elméleti, jogi összefoglalót adott, majd a Védőnők Szövetsége egy magyar fejlesztő orvoscsoporttal megvalósított pilot programjának eredményeit, a háziorvosi és klinikai kipróbálás tapasztalatait ismertették, és vitatták meg a védőnő résztvevők. Az online workshop tartalmának széles körű elérhetővé tételét (a pandémia miatt) az esemény rögzítésével, visszanézhetővé tétellel biztosítottuk. Programtematika ismertetése. A családok és a védőnők spontán, a gyakorlatban számos fejlesztést indítottak el a telemedicina módszereivel, elsősorban a kapcsolattartás tartalmi és technikai fejlesztése terén. A védőnők a pandémiás helyzetben használják a telemedicina lehetőségeit. A workshop előadói rávilágítottak arra, hogy a család/lakosságközeli ellátások keretében végezhető telemedicinás módszerek milyen módon járulhatnak hozzá a gyorsabb állapotfelméréshez, szűréshez, a minél gyorsabb diagnózishoz való hozzásegítéshez. A területen elindult pilot programok lehetőséget adnak a fejlesztési irányok és lehetőségek meghatározásában. Az otthon, illetve a tanácsadókban elvégezhető mérések növelik a betegbiztonságot, kímélik a szakellátói rendszert, csökkentik az idő és munkaráfordítást. A megvalósított rendezvény hatása, várható következmények. A bemutatott eredmények mellett új javaslatok és lehetőségek, nyíltak meg a telemedicina védőnői alkalmazásában is. A hallgatóság átfogó képet kapott a telemedicina jogi, kommunikációs és etikai hátteréről, és egy konkrét pilot program ismertetésével egy magyar innováció védőnői rendszerbe történő bevezethetőségéről a szülészeti kardiovaszkuláris kockázatok kiszűrése, a betegbiztonság javítása érdekében. A magyar fejlesztés gyakorlati bemutatása védőnői szakmai körben ismertebbé vált, további projektek lehetőségek nyílnak meg.Related Ideas
A védőnői szolgálat felkészítése a telemedicina alkalmazására
Coronavirus, vaccines and research
09
March
17:00 - 18:30
Number of participants
10
Reference: cofe-MEET-2022-02-128307
Version number 5 (of 5) see other versions
Share:
Share link:
Please paste this code in your page:
<script src="https://futureu.europa.eu/processes/Health/f/4/meetings/128307/embed.js"></script>
<noscript><iframe src="https://futureu.europa.eu/processes/Health/f/4/meetings/128307/embed.html" frameborder="0" scrolling="vertical"></iframe></noscript>
Report inappropriate content
Is this content inappropriate?
Conference on the Future of Europe
Contact the EU
- Call us 00 800 6 7 8 9 10 11
- Use other telephone options
- Write to us via our contact form
- Meet us at a local EU office
Find an EU social media account
EU institution
Search for EU institutions
- European Parliament
- European Council
- Council of the European Union
- European Commission
- Court of Justice of the European Union (CJEU)
- European Central Bank (ECB)
- European Court of Auditors (ECA)
- European External Action Service (EEAS)
- European Economic and Social Committee (EESC)
- European Committee of the Regions (CoR)
- European Investment Bank (EIB)
- European Ombudsman
- European Data Protection Supervisor (EDPS)
- European Data Protection Board
- European Personnel Selection Office
- Publications Office of the European Union
- Agencies
0 comments
Loading comments ...
Loading comments ...