Warning: Automatic translations may not be 100% accurate.
Show automatically-translated text
Veebiseminar "Mida on Euroopal koroonakriisist õppida?"
19/04/2021 20:15
0 comments
Event report available
Seminari eesmärk on tähistada Euroopa päeva ja käivitada arutelu selle üle, kuidas Eestis nähakse Euroopa tulevikku.
Seminaril arutatakse selle üle, mida on Euroopal kriisist õppida. Kas ja millised Euroopa Liidu pädevused peaksid muutuma? Kas vajame rohkem tervisevaldkonna pädevusi EL tasandil? Kas siseturu ja Schengeni toimimist tuleks parandada? Mis tagab, et suudame kriisist väljuda nii, et Euroopa on tulevikus konkurentsivõimelisem? Euroopa mis suudab kaasas käia ja eest vedada digitaalseid arenguid ning globaalset kliimamuutuste ohjamise strateegiat. Millised Euroopa Liidu arengud on sobivad ja vajalikud Eestile ja kuidas Eesti suudab Euroopa Liidu eelarvest pakutavaid võimalusi täiel määral kasutada?
Event report
Virtuaalne COFE lanseerimise arutelu, mis korraldati Euroopa Komisjoni Eesti esinduse, Riigikantselei ja Euroopa Parlamendi Infobüroo koostöös. Kõrgetasemele debatt peaminister Kaja Kallase ja volinik Kadri Simsoni vahel sellest, kuidas Euroopa Liit on hakkama saanud Covid-19 kriisiga. Debatile järgnes kodanike paneel kohalike poliitikute ja arvamusliidritega üle Eesti. Lisaks tutvustas Aivar Voog Kantar-Emorist veebiseminaril Eurobaromeetri Eesti raportit, millele järgnes arutelu Riigikoguliikme Urmas Reinsalu ja Euroopa Parlamendi saadiku Sven Mikseri vahel teemal "Kuidas on Euroopa kriisilahendustega rahul Eesti inimesed? Mida oodatakse edaspidi?". Ideed ja ettepanekud: 1. Liikmesriikidel peab olema ühtne digitaalne identiteet. Inimesed elavad järjest rohkem digimaailmas. Seetõttu peavad seal toimetama ka riigid. Vaja on ühtseid standardeid, mida järgiksid kõik liikmesriigid; 2. On aeg teha siseturu revisjon - analüüsida, mis toimib ja mis mitte. Sellest võidavad nii riigid, ettevõtted kui ka inimesed; 3. energiavaesuse leevendamiseks on hetkel Euroopa liikmesriigid kehtestanud erinevaid meetmeid. Vaja oleks ühtse unikaalset lahendust kõikidele liikmesriikidele; 4. Euroopa võiks metsanduses otsustamise rolli enda kätte võtta. Need, kellel endal enam ajaloolisi metsa ei ole alles, tahaksid metsad võtta kaitsele nende riikides, kus veel on. Siin on ka valitsusel väga palju veel teha - head koostoimimist nii looduse kui ka inim- ja majandustegevuse vahel nii, et metsad jäävad alles, aga ka elu maal on mõtestatud. 5. koroonasertifikaadi osas on vaja EL valitsusjuhtide seas üksmeelele jõuda; 6. EL peaks muutuma vähem bürokraatlikuks; 7. peaks tegema inventuuri EL meetmetest, mida Eestis on juba rakendatud ja seejärel analüüsima, mida oleks Eestis veel kõige rohkem vaja teha Euroopa Liidu kaasabiga.
10
May 2021
12:00 - 14:15
Reference: cofe-MEET-2021-04-110
Version number 8 (of 8) see other versions
Share:
Share link:
Please paste this code in your page:
<script src="https://futureu.europa.eu/processes/Health/f/4/meetings/110/embed.js"></script>
<noscript><iframe src="https://futureu.europa.eu/processes/Health/f/4/meetings/110/embed.html" frameborder="0" scrolling="vertical"></iframe></noscript>
Report inappropriate content
Is this content inappropriate?
Conference on the Future of Europe
Contact the EU
- Call us 00 800 6 7 8 9 10 11
- Use other telephone options
- Write to us via our contact form
- Meet us at a local EU office
Find an EU social media account
EU institution
Search for EU institutions
- European Parliament
- European Council
- Council of the European Union
- European Commission
- Court of Justice of the European Union (CJEU)
- European Central Bank (ECB)
- European Court of Auditors (ECA)
- European External Action Service (EEAS)
- European Economic and Social Committee (EESC)
- European Committee of the Regions (CoR)
- European Investment Bank (EIB)
- European Ombudsman
- European Data Protection Supervisor (EDPS)
- European Data Protection Board
- European Personnel Selection Office
- Publications Office of the European Union
- Agencies
0 comments
Loading comments ...
Loading comments ...