Sarunas par nākotni. Kopīgi izaicinājumi. Prioritātes. Iespējas.
19. janvārī plkst. 15.00 aicinām Balvu novada iedzīvotājus uz sarunām par nākotni Briežuciemā.
Kādu vēlamies savu nākotni? Interaktīvā diskusijā aicinām pievienoties ikkatru aktīvo iedzīvotāju, lai kopā ar biedrību „Ziemeļlatgales partnerība”, “Latvijas Lauku forums” izpilddirektori Anitu Seļicku, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas vadītāju Jevgēniju Butņicku, aktīviem iedzīvotājiem, politikas veidotājiem, attīstības plānotājiem un jomas ekspertiem pārrunātu redzējumu par nākotni un nepieciešamās rīcības. Tāpat izzināsim pieredzes stāstus no Upītes un Briežuciema kopienām.
Tikšanās notiks klātienē Briežuciema pagasta tautas namā, Balvu novadā un dalībniekiem būs iespēja pievienoties arī tiešsaistes formā Zoom platformā. Pasākumam aicinām reģistrēties te: https://saite.lv/9DiEZ
Darba programma
14.30 Ierašanās, silta kafijas pauze un sertifikātu pārbaude
15.00 Atklāšana. Pieredzes stāsti par paveikto un atziņas no Upītes un Briežuciema kopienām
15.20 Informācija par pamatprincipiem reģionālās attīstības veidošanā Eiropas Savienībā un kopienu nozīmi tajā
15.40 Interaktīva diskusija:
Kopienu loma un funkcijas, kas sekmē nozīmīgu ilgtermiņa ietekmi uz teritorijas attīstību
Efektīva komunikācija un sadarbības struktūras novada, nacionālā un Eiropas mērogā
17.00 Noslēgums un kopsavilkums
Tikšanās laikā izzināsim, kāds ir ceļš, lai aktīvs iedzīvotāju pulks kļūtu par kopienu, kas īsteno viedo ciemu stratēģiju. Diskutēsim par to, kāpēc Eiropai nepieciešamas aktīvas kopienas un kādu nākotni vēlamies redzēt, lai pastāvētu lauku teritorijās esošo iedzīvotāju rīcību atbalstoša vide. Tāpat sarunās pārrunāsim jautājumu par to, kādām rīcībām ir nozīmīga ilgtermiņa ietekme teritorijas iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā - vides sakārtošanai, interešu grupas attīstībai vai citām aktivitātēm, un kāda komunikācija un sadarbības struktūra spēcina iesaistītās puses.
Klātienē dalība iespējama tikai dalībniekiem, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā izslimojušas šo infekcijas slimību.
Pasākumam aicinām reģistrēties te: https://saite.lv/9DiEZ
Kontaktinformācija: Ieva Leišavniece ; tālr.: 29134410
Briežuciems
Event report
Biedrības “Latvijas Lauku forums” organizētajās sarunās Konferences par Eiropas nākotni ietvaros Briežuciemā, 2022. gada 19. janvārī piedalījās 45 dalībnieki, no kuriem 19 klātienē un 26 attālināti. Dalībnieku izvirzītie priekšlikumi: - Nepieciešams atbalsts kopienu līderiem un iekšējiem komunikatoriem – sabiedrības un iedzīvotāju aktivizētājiem; - Jāsekmē empātijas veidošanās starp sabiedrības grupām, tā mazinot ekonomiskās un sociālās noslāņošanās ietekmi un veicinot sabiedrības iesaisti pilsoniskajos procesos; - Īpašu vērību jāpievērš jauniešu un bērnu radošo izpausmju veicināšanai un iesaistei kopienas dzīvē; - Nepieciešams izcelt iniciatīvas, ar kurām kopienas ir unikālas, vietējos „lepnuma” stāstus; - Jāmazina nevienlīdzība pakalpojumu pieejamībā, inovatīvi risinot ceļu apsaimniekošanas jautājumus, pašvaldībai pārņemot valsts ceļu posmus, kurus vietējās kopienas uzskata par pakalpojumu pieejamībai vitāli nepieciešamiem; - Laikus identificēt iniciatīvas, kas var radīt vai jau ir radījušas pozitīvu pārmaiņu „lavīnas” efektu, novirzot šādām iniciatīvām papildus resursus un tās spēcinot; - Jāveicina atbalsta pieejamība un vide, kas stimulētu kopienu iniciatīvu un viedo ciemu attīstību; - Liela mēroga, plašas teritorijas apvienojošiem un sociāli/ekonomiski veicinošas vides veidojošiem projektiem nodrošināt rezultātu darbības ilgtspēju, nodrošinot iesaistīto organizāciju vai kopienu mentoringu ilgtermiņā; - Veicināt tādu komunikāciju, kas dialoga ceļā deleģē kopienu līderiem sabiedriskās domas veidošanu, apkopošanu, kā arī problēmsituāciju un konfliktu moderēšanu starp pašvaldību un vietējo sabiedrību; - Ciemu attīstības plānošanai jānodefinē ikvienam iedzīvotājam saprotama jēga, kas stimulēs sabiedrības iesaisti savas dzīves telpas ilgtermiņa plānošanā; - Jāstimulē pašvaldību un arī privātās iniciatīvas, kuras vērstas uz dzīvojamā fonda sakārtošanu, jāmeklē inovatīvi risinājumi jau esošo mājokļu apdzīvotības optimizēšanai; - Nepieciešami ievērojami atbalsta rīki ģimeņu (ne tikai jauno ģimeņu) mājokļu būvniecībai laukos, vēlams, dzēšot 50% no būvniecības izmaksām; - Jāatbalsta jēgpilnas bērnu un jauniešu brīvā laika nodarbes, kas dod pieredzi praktiskās dzīves organizēšanā un veicina emocionālo piesaisti dzīvesvietai; - Viedo ciemu kustības dalībniekiem nepieciešami klātienes, padziļināti pieredzes apmaiņas pasākumi Latvijā un citās valstīs.Share:
Share link:
Please paste this code in your page:
<script src="https://futureu.europa.eu/processes/Democracy/f/5/meetings/110650/embed.js"></script>
<noscript><iframe src="https://futureu.europa.eu/processes/Democracy/f/5/meetings/110650/embed.html" frameborder="0" scrolling="vertical"></iframe></noscript>
Report inappropriate content
Is this content inappropriate?
- Call us 00 800 6 7 8 9 10 11
- Use other telephone options
- Write to us via our contact form
- Meet us at a local EU office
- European Parliament
- European Council
- Council of the European Union
- European Commission
- Court of Justice of the European Union (CJEU)
- European Central Bank (ECB)
- European Court of Auditors (ECA)
- European External Action Service (EEAS)
- European Economic and Social Committee (EESC)
- European Committee of the Regions (CoR)
- European Investment Bank (EIB)
- European Ombudsman
- European Data Protection Supervisor (EDPS)
- European Data Protection Board
- European Personnel Selection Office
- Publications Office of the European Union
- Agencies
0 comments
Loading comments ...